כתובת: קדושת אהרון 10 קומת הכניסה |

מעקב הריון

הריון הוא תקופה מרגשת אשר יוצר שינוי אצל כל אישה. ההריון מלווה בהתפתחות של העובר, אך גם בשינויים משמעותיים בגוף האישה. כדי לוודא שההריון מתקדם כראוי ושהאישה והעובר בריאים, חשוב לבצע מעקב הריון קבוע.

מעקב הריון – חשיבות רפואית

  • איתור מוקדם של בעיות רפואיות – מאפשר לזהות מוקדם בעיות רפואיות שעלולות להשפיע על בריאות האם והעובר. זיהוי מוקדם של בעיות רפואיות מאפשר טיפול מוקדם, מה שעשוי להוביל לתוצאות טובות יותר.

  • הבטחת התפתחות תקינה של העובר – מאפשר לעקוב אחר התפתחותו של העובר, לשלול בעיות רפואיות אפשריות ולהבטיח שהוא מתפתח בצורה תקינה. התפתחות תקינה של העובר היא חיונית לבריאותו בעתיד.

  • ליווי ותמיכה לאישה ההרה – מעקב אחר הריון לא רק מאפשר לרופא המטפל לעקוב אחר בריאות האם והעובר, אלא גם מספק ליווי ותמיכה. מעקב זה יכול לעזור לאישה ההרה להרגיש בטוחה יותר לגבי ההריון שלה ולענות על כל השאלות והחששות שלה.
מעקב הריון

מומלץ להתחיל מעקב מוקדם ככל שניתן, עם גילוי ההיריון

מתי מתחיל מעקב אחר ההריון?

רצוי להתחיל כבר בשלב תכנון ההריון. בשלב זה, ניתן לבדוק את המצב הבריאותי של האישה ולהעריך את הסיכון לתסמונות גנטיות. ניתן גם לקבל הדרכה באשר לתוספי תזונה מומלצים להריון. אם כבר נכנסת להריון, מומלץ להתחיל מעקב מוקדם ככל שניתן, עם גילוי ההיריון.

אילו בדיקות מומלצות?

במהלך מעקב הריון, יבוצעו בדיקות שונות כדי לבדוק את המצב הבריאותי של האישה והעובר. הבדיקות המומלצות כוללות:

  • בדיקת אולטרסאונד – בדיקת אולטרסאונד מאפשרת לראות את העובר ברחם ולבדוק את התפתחותו. בדיקת אולטרסאונד ראשונה מתבצעת בדרך כלל בשבועות 6-8 להריון, כדי לוודא שההריון ממוקם באופן תקין בחלל הרחם ושהעובר חי. בדיקות אולטרסאונד נוספות מתבצעות בדרך כלל בשבועות 12-14, 20-24 ו-32-34 להריון.

  • בדיקת שקיפות עורפית – בדיקת שקיפות עורפית היא בדיקת דם ובדיקת אולטרסאונד שמבוצעות בין השבוע ה־11 לשבוע ה־13 ו־6 ימים להיריון בדיקה זו מאפשרת להעריך את הסיכון לתסמונת דאון בהריון.

  • בדיקת סקר ביוכימי שליש שני – בדיקת סקר ביוכימי שליש שני היא בדיקת דם שמבוצעת בין השבוע ה־16 לשבוע ה־20 להיריון. בדיקה זו מאפשרת להעריך את הסיכון לתסמונת דאון ולמומים פתוחים בתעלת העצבים.

  • סקירת מערכות מאוחרת – בדיקת סקירה מערכות מאוחרת היא בדיקת אולטרסאונד שנערכת בדרך כלל בשבועות 20 עד 23 להיריון. בדיקה זו מאפשרת לאתר מומים אנטומים בעובר שלא אותרו בסקירה המוקדמת.

  • בדיקה לאיתור סכרת הריונית – בדיקה לאיתור סכרת הריונית היא בדיקה שמבוצעת בין השבועות 24-28 להריון. בדיקה זו מאפשרת לזהות נשים בסיכון לסכרת הריונית, מצב שעלול לפגוע בעובר.

  • מעקב גדילה עוברי – מעקב גדילה עוברי הוא בדיקת אולטרסאונד שמבוצעת בשבועות 28-32 להריון. בדיקה זו מאפשרת לבדוק את גדילת העובר ולוודא שהיא תקינה.

מעקב הריון ב'רוממה מדיקל'

במרפאה שלנו, אנו מציעים מעקב הריון מקיף ומקצועי. צוות הרופאים והאחיות שלנו בעל ניסיון רב בתחום, והוא ערוך לספק לך את הטיפול הטוב ביותר.

אם את בהריון, נשמח לעזור לך לעקוב אחר התפתחות ההריון שלך ולמנוע בעיות רפואיות. התקשרי אלינו עוד היום או השאירי פרטים בתחתית העמוד לקביעת תור.

שרותים נוספים שלנו

רפואת נשים

את צריכה את הרופאים
הטובים ביותר, לצדך.

הריון ומיילדות

מעקב הריון?
אפשר במרפאה, אפשר גם בבית.

רפואת ילדים

כשעוסקים בבריאות של הילדים שלנו, לוקחים את הוותיקים והמנוסים.

רפואת משפחה

רופא משפחה, צריך להיות שם בשבילך לאורך כל הדרך.

שעות הפתיחת של המרכז ‘רוממה מדיקל’:

ימים א'-ה' – 8:30 – 19:00 | יום ו' וערבי חג – 8:00 – 11:00

שעות הפתיחת של המרכז ‘רוממה מדיקל’:

ימים א'-ה' – 8:30 – 19:00 |
יום ו' וערבי חג – 8:00 – 11:00

המומחים שלנו

רפואת נשים ומיילדות:

פרופ' סורינה גריסרו

מומחית במיילדות וגניקולוגיה

פרופ' ארנון סמואלוב

מומחה לסיבוכי הריון

ד"ר רפאל פולק

מומחה לסקירת מערכות

ד"ר נעמה סרבניק

מומחית לנערות מתבגרות וגיל המעבר

מכון אולטרסאונד

מכון אולטרסאונד עם מיכשור מתקדם בניהולה של הטכנאית הוותיקה הגב' הדס כהן

רפואת משפחה:

ד"ר ג'ויס מוראל

מומחית לרפואת משפחה.

ד"ר חיים הייטנר

מומחה לרפואת משפחה

ד"ר יונתן רוזנבלום

פודיאטור, מומחה באורתופדיית כף הרגל

ד"ר אלישבע טובעלם

מומחית לרפואת משפחה וילדים

רח' קדושת אהרון 10 , ירושלים (קומת הכניסה)

דילוג לתוכן